Kamera Nové Mlýny Pálava

Na záběru webové kamery Novomlýnské nádrže si můžete prohlédnout jeden z nejoblíbenějších turistických cílů na jižní Moravě – Pálavu. Její nezaměnitelná silueta je díky rovinaté krajině vidět již zdaleka a láká ke zdolání vrcholu již po staletí.

Webová kamera Nové mlýny Pálava

Vodní nádrž Nové Mlýny, kterou lze pozorovat na záběru kamery Nové Mlýny – Pálava je součástí tzv. Novomlýnských nádrží, které vznikly v letech 1975 – 1988. Na místě soutoku Dyje, Jihlavy a Svratky  se nacházejí 3 nádrže, které se nazývají Mušovská, Věstonická a Novomlýnská podle obcí, které kvůli nim zanikly. Nádrž stejně jako vrchol Pálavy jsou oblíbenými turistickými cíli. Vodní nádrže jsou obklopeny kempy a nabízí mnoho možností pro volnočasové aktivity.

Webová kamera Novomlýnské nádrže Pálava zachycuje i vesnici Pavlov, která se nachází na úpatí Pavlovských vrchů. Nedaleko obce najdete na vápencových skalách 3 zříceniny – Sirotčí hrádek, Děvín a Dívčí hrady. díky množství značených turistických cest, není problém dostat se na vrchol a užít si pohled na nádrže z nejvyššího bodu v okolí. Pálava je také zajímavá díky vzácným druhům teplomilných rostlina a živočichů. Oblast kolem Pavlovských vrchů je Chráněnou krajinou oblastí.

V okolí Pálavy i Novomlýnských nádrží je samozřejmě možné ochutnat i lahodné moravské víno. Pálava je jedním z nejsušších míst v republice a vinné révě se zde obzvlášť daří.

On-line webkamera Novomlýnské nádrže – pohled na Pálavu

ZOBRAZIT KAMERU

© WebKamera.cz