Bezpečnostní kamery

Bezpečnostní kamery a kamerové systémyZabezpečení objektů a domácností patří v dnešní době k prozřetelnému standardu majitelů mnohých nemovitostí a bezpečnostní kamery jsou k vidění v hodně provedeních jak na venkovní, tak na vnitřní straně mnoha objektů. Různé kamerové bezpečnostní systémy jsou tak kažodením pomecníkem při opatrování vlastního majetku a bezpečí. Bezpečnostní kamery jsou dnes povětšinou digitální což vcelku dostatečně vynahrazuje jejich optiku a většina bezpečnostních kamer v dnešní době již splňuje očekávání i náročnějších uživatelů z hlediska optiky i ovládání kamery a dokonce jsou v poslední době dost oblíbené bezdrátové bezpečnostní kamery.

Důležité vlastnosti bezpečnostních kamer

Dosvit bezpečnostní kamery

Takzvaný infračervený dosvit oceníte, když budete na nočních snímcích z bezpečnostní kamery tápat po tváři ve stínech se strácející se osoby. Na jeho síle v podstatě závisí, jak kvalitně a daleko bude Vaše bezpečnostní kamera snímat v noci.

Rozlišení bezpečnostní kamery

Čím vyšší rozlišení bezpečnostní kamery si můžete dovolit, tím je „zážitek“ z případného nutného přehrání věrohodnější. Nicméně je třeba pamatovat na to, že čím vyšší rozlišení kamery archivujete, tím více dat musíte uschovat a o to více se provoz bezpečnostní kamery může prodražit. K eliminaci nákladů slouží moderní kamerové systémy, které již mohou komponovat jak bezdrátové kamery tak i tradiční webkameru.

Snímací čip bezpečnostních kamer

Čipy v bezpečnostních kamerách určené ke snímání obrazu můžeme v podstatě rozdělit do dvou kategorií starších čipů CMOS a novějších digitálních snímacích čipů CCD. Čipy CCD jsou nyní již na trhu bezpečnostních kamer pochopitelně dominantní a jejich koupi můžeme jen doporučit.

Bezdrátové GSM kamery

Ukazkovým příkldem bezdrátových GSM kamer je tradiční český výrobce zabezpečení Jablotron. GSM kamery nastoupily v žebříčku popularity bezpečnostních kamer rychle nahoru a gsm kamera jablotron je toho zářným důkazem. Oblíbenost gsm kamer EYE-02 a dalších sms kamer roste.

Atrapa bezpečnostní kamery

Atrapa bezpečnostní kameryPokud chcete na zabezpečení ušetřit, vyzkoušejte osvědčený fígl s atrapou bezpečnostní kamery, která účelně prvotně zastraší nezvané návštěvníky. Určitě není vhodné využívat atrapu jako náhradu zabezpečení objektů, ale atrapa bezpečnostní kamery by měla fungovat jako doplněk stabilního rovnoměrně instalovaného kamerového systému. Atrapa sama o sobě zpětně zloděje neodhalí, ale může odradit například veselící se noční chodce.  Online webkamery jsou další možností úspor.

© WebKamera.cz