Kamera Sokolov Staré náměstí

Sokolov je nejvíce znám jako středisko těžby hnědého uhlí. I když z krásy původního starého Sokolova již mnoho nezbylo, můžete se na záběrech webové kamery Sokolov Staré náměstí podívat na část centra, které si ještě uchovalo krásu minulých časů. Sokolovské náměstí je vlastně podlouhlá ulice s kostelem sv. Jakuba Většího na konci. Staré náměstí se nachází kousek od nábřeží řeky Ohře.

Webová kamera Sokolov Staré náměstí

Město Sokolov je součástí Karlovarského kraje. Vzhled města je bohužel poměrně silně poznamenám povrchovou těžbou uhlí, která zde od 80. let minulého století přetvářela ráz krajiny. Na záběru webové kamery Sokolov Staré náměstí nicméně můžete spatřit ještě část zachovalé staré zástavby v centru města.

Náměstí na záběru webkamery vévodí barokní kostel sv. Jakuba Staršího. Ten město zdobí již od roku 1290. Tehdy tedy na stejném místě stál kostel o něco skromnější. V současné době je kostel v raně barokní podobě po rozsáhlé rekonstrukci. Na konci 2. světové války díky nedalekému výbuchu letecké pumy přišel o všechny cenné vitráže a dochovala se pouze jediná.

6 zabírá ale i další památky Sokolova – kašnu se symbolem města – sokolníkem, a morový sloup.

On-line webkamera Sokolov Staré náměstí

ZOBRAZIT KAMERU

© WebKamera.cz