Kamera Strážný výhled

Kamera Strážný výhled

Webové kamery ze Strážného nabízejí nejen pohled do centra obce, ale také výhled na hraniční hory na pomezí Česka, Německa a Rakouska.

Webová kamera Strážný výhled na Trojstoličník, Trojmezí a Plechý

Městys Strážný se nachází v Jihočeském kraji v okresu Prachatice. Obec je známá jako hraniční přechod do Německa. V minulosti šlo o významné obchodní centrum. Město byla součástí tzv. Zlaté stezky a velmi prosperovalo. Nedaleko od města byl ve 14. století vybudován hrad Kunžvart a osada v „podhradí“ se jmenovala stejně.

Vzhledem k tomu, že se obec nachází v těsné blízkosti státní hranice, žilo zde v minulosti i mnoho občanů německé národnosti. Ti byli v roce 1948 vysídleni a město obsadila Pohraniční stráž. Mnoho domů včetně kostela sv. Trojice bylo zbouráno a v 50. letech bylo město oficiálně přejmenováno na Strážný.

V současné době může město na svou zašlou obchodní slávu pouze vzpomínat. Nicméně i přesto všechno, je ze Strážného pěkný pohled na 3 důležité vrcholy NP Šumava. Na druhé webové kameře Strážný můžete spatřit Třístoličník (1333 m.n.m.), Trojmezí (hranice s ČR, AT a DE) a vrchol Plechý (1378 m.n.m., nejvyšší hora české části Šumavy).

On-line webkamera Stážný