Kamera Trutnov Krakonošovo náměstí

Kamera Trutnov Krakonošovo náměstí

Díky záběru webkamery Trutnov Krakonošovo náměstí si můžete prohlédnout pravděpodobně jediné náměstí v ČR, které nese jméno pohádkové postavy. Krakonošovo náměstí však není jediným místem v Trutnově, které nese jméno pána našich nejvyšších hor.

Webová kamera Trutnov Krakonošovo náměstí

Město Trutnov se nachází v Kralovehradeckém kraji v Krkonošském podhúří. Právě díky blízkosti hor je město oblíbeným startovacím místem pro horské túry a výlety do Krkonoš.

Centrum města včetně Krakonošova náměstí je městskou památkovou zónou. Měšťanské domy, které uvidíte na záběru webové kamery z Trutnova pocházejí zpravidla z 18. – 20. století. Nesou prvky baroka, klasicismu a secese. Starší zástavba je bohužel nedochovala, protože se jednalo zpravidla o dřevěná stavení, která podléhala snadno zkáze. Město Trutnov má typický půdorys středověkkých koloniálních sídel. Z čtvrcového náměstí vycházejí pravoúhlé ulice do všech světových stran.

Na záběru webové kamery Trutnov náměstí vidíte budovu novorenesanční radnice s věží a sloup Nejsvětější Trojice. Dalším zajímavým bodem, který zábírá kamera Trutnov náměstí je Krakonošova kašna s sochou Krakonoše.

On-line kamera Trutnov náměstí