Kamera Znojmo panorama

Kamera Znojmo panorama

Znojmo patří k nejkrásnějším moravským městům. Historicky jde také o centrum jihozápadní Moravy a v současnosti po Brně druhé největší město Moravy. Na nejkrásnější znojemské památky se můžete podívat díky záběrům webové kamery Znojmo panorama.

Webová kamera Znojmo panorama

Město Znojmo se nachází nedaleko rakouských hranic na vyvýšeném ostrohu nad řekou Dyjí. Jeho počátky sahají až do prehistorie, avšak nejstarší dochovanou památkou je rotunda sv. Kateřiny z 12. století, která je národní kulturní památkou. Tu bohužel na záběru webkamery Znojmo panorama nezahlédnete, ale o ostatní památky, kterými se Znojmo může pyšnit tu není nouze.

Kamera Znojmo panorama věnuje dlouhý pohled dominantě celého města – děkanskému kostelu sv. Mikuláše, který zdobí město již od 14. století. Kamera Znojmo pak také dlouze zabírá majestátní radniční věž, která v současnosti slouží jako věž vyhlídková.

Kamera Znojmo panorama se otáčí do půlkruhu a na výchozí i konečné pozici zůstane stát o něco déle. Nabízí působivý pohled na památky za denního světla, ale i v noci, kdy je centrum města a kostel i radniční věž pěkně osvětleny.

On-line webkamera Znojmo panorama