Kamera Bojkovice náměstí

Kamera Bojkovice náměstí

Na záběru webové kamery Bojkovice náměstí si můžete prohlédnout, jak dopadla zdařilá rekonstrukce nevyužívaného prostoru v reprezentativní náměstí. Tillichovo náměstí bylo v roce 2015 označeno za Stavbu roku.

Webová kamera Bojkovice Tillichovo náměstí

Město Bojkovice leží ve Zlínském kraji nedaleko hranic se Slovenskem. Dominantou města je zámeček Nový Světlov a kostel sv. Vavřince. Kromě těchto dvou významných památek láká město návštěvníky hlavně krásnou zachovalou přírodou na úpatí Bílých Karpat.

Webová kamera Bojkovice náměstí ukazuje, jak pěkně může dopadnou rekonstrukce nevyužitého prostoru v centrech měst. Tam, kde nyní stojí Tillichovo náměstí, byla dříve nevyužitá plocha, která částečně sloužila jako parkování. rozhodně ale na krásně městu moc nepřidávala. Po rozsáhlé rekonstrukci je ale vše jinak. V současné době je Tillichovo náměstí centrem městského kulturního života a slouží k pořádání akcí i k setkání občanů.

Jméno má náměstí ze záběru webkamery Bojkovice podle místního lékaře Josefa Tillicha, který se zasloužil i o vznik místního muzejního spolku.

On-line webová kamera Bojkovice Tillichovo náměstí