Kamera Březník Luzný

Pomocí webové kamery Březník, Luzný si můžete vychutnat pohled, který mimo jiné inspiroval Karla Klostermanna k napsání jeho slavného románu Ze světa lesních samot.

Webová kamera Březník pohled na vrchol Luzného

Březník je název horské samoty, která se nachází nedaleko Modravy v Plzeňském kraji v okrese Klatovy.  Samota se nachází v blízkosti Luzenského potoka nedaleko hranice v Bavorskem. Ve středověku procházela údolím pod horou Luzný Zlatá stezka a od 18. století byla na místě dnešního hostince a informačního střediska zbudována Schwarzenberská hájovna.

Území kolem Březníku spadá do chráněného území Národního parku. Průchod až k hranici není v současné době možný, protože se zde nachází jedno z posledních míst, kde se v Čr vyskytuje vzácný tetřev hlušec. V okolí Březníku vede mnoho značených turistických tras.

Webová kamera Březník nabízí pohled na horu Luzný s nadmořskou výškou 1373 m. n. m. Hora je nachází asi 300 metrů od české hranice na území Německa a je přístupná po několika trasách. Hora Luzný má u vrcholu jedno z největších kamenných moří na Šumavě.

On-line webkamera Březník

Stránku s kamerou je nutné vždy zaktualizovat