Kamera Babí tvrz Stachelberg

Kamera Babí tvrz Stachelberg

Záběr webové kamery Babí tvrz Stachelberg nabízí pohled na unikátní betonovou stavbu, která byla součástí československého opevnění v dobách boje s hitlerovským Německem. Bunkr nebyl v okolí jediným svého druhu, ale z okolních staveb je jediný dokončený. Dnes je v něm umístěna expozice vojenské historie.

Webová kamera Babí tvrz Stachelberg

Dělostřelecká tvrz Stachelberg se nachází nedaleko obce Babí na tzv. Ježové hoře. Webová kamera zabírá betonovou budovu pěchotního srubu T-St S 73, který je jeden ze tří největších betonových objektů svého druhu na našem území. Hlavním úkolem srubu T-St S 73 byla bránit Libavské sedlo, které v minulosti často sloužilo k vpádu cizích vojsk na naše území. Stavba dělostřelecké tvrzi na Stachelbergu se odehrávala v letech 1937 – 1938 a měla bránit československo před hitlerovskou armádou.

Budova bunkru, kterou snímá kamera Babí tvrz Stachelberg je v dnešních dnech muzeem s expozicí o československé armádě a pevnostních stavbách v ČR. Nachází se v Krkonoších mezi obcemi Babí, Trutnov a Žacléř. Na záběru webkamery Babí tvrz Stachelberg kromě zajímavé vojenské budovy uvidíte i aktuální teplotu a počasí.

On-line webkamera Babí dělostřelecká tvrz Stachelberg