Kamera Praha Palác Vinohrady

Webová kamera Praha Vinohradský palác nabízí úchvatný pohled na pražskou zástavbu na rozhraní pražský čtvrtí Žižkov a Vinohrady. Kamera Praha Palác Vinohrady je umístěna na střeše administrativní budově ve výšce zhruba 90 metrů nad zemí.

Webová kamera Praha Vinohrady

Palác Vinohrady je jednou z ikonických staveb Prahy. V roce 1971 byl postaven podle návrhů architektů Zdeňka Kuna a Zdeňka Stupka jako sídlo firmy Strojimport. Inspirací architektům byla budova Seabuilding v New Yorku podle návrhu slavného architekta Ludwiga Miese van der Rohe a Philipa Cortelyou Johnsona. Budova Vinohradského paláce se nachází na rušné křižovatce Vinohradské třídy a ulice Jana Želivského.

Na střeše budovy, kde se nachází webová kamera Praha Vinohradský palác, je také umístěna telekomunikační technika pro pokrytí Prahy a VKV vysílač Rádia Beat a Country Rádia.

Na záběru kamery Praha Palác Vinohrady můžete spatřit hned dvě budovy, které si vysloužily přední umístění v anketě o nejošklivější stavbu Prahy. Jde o budovu Crystal, která je v popředí záběru webkamery Praha Vinohradský palác a o Žižkovskou věž v pozadí.

Vpravo snímá webová kamera Praha Palác Vinohrady část Olšanských hřbitovů, které patří jsou vůbec největšími v republice.

On-line webkamera Praha Vinohrady

Kamera je v současnosti mimo provoz. Prohlédněte si ostatní kamery z okresu Praha.